tel: 0903 556 468 * email: servis@carcool.sk

Výmena oleja v prevodovkách.

Automatická prevodovka BMWVykonávame výmenu olejových náplní v automatických a manuálnych prevodovkách BMW, MINI a to kompletným výplachom prevodoviek pomocou špeciálneho prístroja, s ktorým sme schopní zrealizovať výmenu oleja takmer na 98 %.

Prečo meniť olej v automatickej prevodovke použitím prístroja s preplachom?

  • olej v automatických prevodovkách podlieha opotrebeniu. Dochádza k zníženiu viskozity oleja a k znečisteniu jednotlivých častí prevodovky (najmä lamiel spojky) mikročasticami, ktoré postupne zanášajú filter.
  • včasnou výmenou olejovej náplne prispievame k predĺženiu životnosti prevodoviek;
  • autorizované servisy nemajú žiaden interval na výmenu oleja v automatickej prevodke, a to z dôvodu celkovej udávanej životnosti vozidla, ktorá je však len 150 000 km;
  • doporučený interval výmeny olejovej náplne je podľa výrobcu automatických prevodoviek značky ZF od 80 000 do 120 000 km.

Vymieňané oleje v automatických prevodovkách sú len originálne a výrobcom ZF schválené oleje!

Výmena oleja prevodovka BMW
Proces výmeny olejovej náplne:

  1. načítanie chýb predovky pomocou diagnostického vybavenia ISPI NEXT;
  2. vypustenie starého oleja z prevodovky;
  3. výmena filtra automatickej prevodovky, príp. výmena olejovej vane ak je filter jej súčasťou;
  4. na výstup k chladiču automatickej prevodovky sa pripojí zariadenie, ktoré za chodu motora a radenia všetkých prevodových stupňov pretlakom naplní a zároveň prepláchne celý systém;
  5. pri výmene takýmto prístrojom sme schopní vymeniť až 98 % oleja. Na výmenu oleja spotrebujeme približne o 3 – 4 litre oleja viac ako je celá náplň udávaná výrobcom, a to z dôvodu čo najlepšieho prepláchnutia prevodovky;
  6. po každej výmene oleja aktualizujeme prevodovku najnovším softvérom, ktorý je pre dané auto k dispozícii.

Originálne nové diely

Používame nové originálne diely BMW a MINI, ktoré sú zárukou ľahkej montáže, maximálnej funkčnosti a dlhej životnosti. Ak potrebujete náhradný diel pre svoje BMW alebo MINI, siahnite vždy po origináli. Pretože iba vtedy dostanete tú istú kvalitu ako pri úplne novom vozidle.


Originálne repasované diely

Dokážeme dodať tiež repasované originálne diely BMW a MINI. Komplexné komponenty (napr. motory a prevodovky), ako aj ostatné diely. Originálne BMW a MINI repasované diely sú identické s novými dielmi.


Náhradné vozidlo

V prípade potreby vám na základe dohody poskytneme na nevyhnutnú dobu náhradné vozidlo zadarmo. K dispozícii na zapožičanie máme vozidlá BMW 320d, Škoda CITIGO a VW UP.


Pomoc na ceste

Nepojazdné auto, porucha, nehoda – žiaľ aj to sa môže prihodiť. Ponúkame Vám preto pomocnú ruku! Pri odťahu Vášho vozidla do našej autodielne sa o neho nemusíte báť.

Prečo si vybrať nás?

Už 20 rokov sa úspešne špecializujeme na vozidlá značky BMW. Tomuto zameraniu zodpovedajú aj naše skúsenosti, prax a následne výsledky pri opravách vozidiel.
Diagnostiku vozidiel vykonávame originálnymi diagnostickými systémami BMW ISPI NEXT, ISSS. Všetky diagnostické prístroje pravidelne aktualizujeme.
Náš autoservis sa snaží zaplniť širokú medzeru medzi drahým autorizovaným servisom BMW a dielňami s „ľudovejšími“ cenami, ktoré spravidla opravujú vozidlá všetkých značiek.

CarCool – spoľahlivý partner pre vaše BMW a MINI

Profesionálne služby za rozumné ceny.

Back to Top